logo
Biuro
Projekty
Oferta
Referencje
Publikacje
Nieruchomości
Kontakt
banner

BLOG

Czym jest i ile kosztuje adaptacja projektu typowego?

Opublikowano: Czerwiec 30, 2021

Planując inwestycję, mając już działkę przeznaczoną pod budowę domu, inwestor powinien nabyć lub zlecić projekt budynku. Zarówno projekt typowy, jak i projekt indywidualny musi być on wykonany przed architekta z odpowiednimi uprawnieniami. W projekcie są zawarte niezwykle istotne informacje dotyczące między innymi bryły przyszłego domu, rozkładu pomieszczeń w jego wnętrzu, wszystkich wymiarów, oznaczeń i innych zapisów, bez których nie da się ocenić, czy dany projekt spełnia wymogi przepisów budowlanych. Bez profesjonalnego projektu architektoniczno-budowlanego nie można uzyskać pozwolenia na budowę.

Czytaj dalej

Kiedy warto zlecić projekt indywidualny?

Opublikowano: Maj 20, 2021

Decydując się na wybudowanie domu, inwestorzy mają do wyboru dwie opcje: zakup gotowego projektu z katalogu albo zlecenie wykonania projektu indywidualnego. Pierwsza opcja jest tańsza, ale wybierając gotowe projekty, inwestorzy muszą często rezygnować z części swoich marzeń i zgadzać się na pewne nie do końca satysfakcjonujące ich rozwiązania.

Czytaj dalej

Jak zrealizować własny pomysł na dom?

Opublikowano: Maj 10, 2021

Realizacja marzenia o domu, który spełni nasze indywidualne potrzeby i będzie nie tylko jednym z wielu powtarzalnych projektów architektonicznych, wcale nie musi być trudna. Mając własny pomysł na dom, możemy zdecydować się na zakup wykonanego na indywidualne zamówienie projektu. To rozwiązanie gwarantuje idealne dopasowanie projektu do potrzeb mieszkańców budynku oraz umożliwia uwzględnienie nawet dość nietypowych rozwiązań, które muszą być jednak zgodne z przepisami prawa budowlanego. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na indywidualny projekt domu.

Czytaj dalej

Co składa się na elementy dobrego projektu budynku wielorodzinnego?

Opublikowano: Kwiecień 21, 2021

Jak powszechnie wiadomo – żaden budynek nie może powstać bez profesjonalnego projektu architektoniczno-budowlanego, w którym określona jest funkcja, forma i konstrukcja tego obiektu. Kompletny projekt zawiera w sobie także charakterystykę energetyczną i ekologiczną obiektu oraz propozycje optymalnych dla niego rozwiązań technicznych i materiałowych.

Czytaj dalej